Logo
Musicale
17 Gru 2018

Musicale

Post by admin

Największą świetność musicale przeżywały parę dekad temu, a dokładnie w pierwszej połowie minionego stulecia. Dziś są podstawą w sferze klasyfikacji podstawowych gatunków filmowych. Warto zatem zwrócić uwagę na to, jak bardzo ciekawe są to formy kinowych widowisk. Czym się charakteryzują? Sprawdź w poniższych fragmentach.

Musicale cieszyły się zdecydowanie największym zainteresowaniem ze strony szerokiej widowni kinowej w okresie lat trzydziestych i czterdziestych dwudziestego wieku. W zasadzie mało kto zdawał sobie wówczas sprawę, że to gatunek filmowy, a jednak- z czasem boom był na ten typ przedstawień filmowych tak wielki, że rzeczywiście z musicali zrobiono odrębny gatunek filmowy. Musimy jednakże wspomnieć, że ten gatunek wymarł jakiś czas temu, a później, wraz z początkiem dwudziestego pierwszego stulecia narodził się na nowo, pojawiając się w zupełnie innej stylizacji, kompletnie odmienionej konwencji, niestandardowej jak na swe początkowe wersje odsłonie.

Jak zaczęła się przygoda z musicalami na wielkim kinowym ekranie? Przede wszystkim wspomnieć trzeba, że pierwszy musical pojawił się w roku 1972. Miało to miejsce w czasie przełomu dźwiękowego filmu. I tak jako najważniejszy w historii rozwoju tego gatunku typ przedstawień uznaje się Śpiewaka jazzbandu Alana Croslanda. Była to taka widowiskowa sztuka, która przez znawców tego gatunku uznawana była nierzadko za przejaw kinowej operetki, bowiem wykazywała z nią sporo wspólnego. Ogólnie rzecz biorąc, pojawienie się musicali w kinie wynikało w dużym stopniu z emigracją z kontynentu europejskiego najlepszych reżyserów. Do powstania największych musicali przyczynili się zwłaszcza Busby Berkeley, a także Ernst Lubitsch.

0 Comments