Logo
Mroczne anime
17 Gru 2018

Mroczne anime

Post by admin

Witajcie!
Przed nami kolejne anime warte obejrzenia! 🙂 Kontynuując z poprzedniego wpisu mroczne anime powiemy sobie dzisiaj o dwóch pozycjach które totalnie mnie wciągnęły, jedna z nich zapadła mi w pamięć już na długie lata ze względu na fabułę i zakończenie. Zacznijmy od anime Ga-Rei: Zero. Anime o nadprzyrodzonych istotach. Akcja dzieje się w Tokio w czasach współczesnych. Japońskie Ministerstwo Obrony tworzy grupę ludzi, która ma walczyć z nadnaturalnymi stworzeniami chroniąc nas wszystkich. Grupa ta nazywa się Agencją Zapobiegania Katastrofom Nadnaturalnym. W jej skład wchodzą postaci główne czyli Kagura i Yomi (które są niemalże jak siostry). Anime ma dużo akcji, dużo walk zważywszy na fabułę i fakt, iż historia opowiada o grupie która ma zwalczać zło. Podczas filmu pojawia się parę intrygujących wątków, nieco romansu oraz nie braknie smutnych chwil jak to bywa w anime.
Druga pozycja to must watch to Phantom: Requiem for the Phantom. Aż nie wiem od czego zacząć i jak opisać to anime, poza słowami - niesamowite. Bardzo, bardzo mroczne, smutne, pełne akcji, oglądając miałam w sobie tyle różnych uczuć, że aż ciężko je wszystkie opisać. Phantom to nikt inny jak asasyn, nieuchwytny zabójca-duch, który sieje postrach Ameryki. Niefortunnie nasz główny bohater jest świadkiem jednego z działań phantoma. Budzi się w pustym pomieszczeniu, wyzbyty wszelakich wspomnień, sam na sam ze 'śmiertelną maszyną' mającą imię Ein. Nie wie że jest to trening przygotowujący go by następnie uczynić go phantomem - Zwei. Pierwotnie Ein i Zwei są tylko maszynami do zabijania, które nie okazują litości ani żadnych uczuć. Jednak nagle coś zaczyna się zmieniać, ale czy aby na pewno na dobre?
Naprawdę, szczerze polecam te anime (zwłaszcza Requiem for a Phantom), jeśli ktoś chce obejrzeć pełną emocji i akcji serię anime to nie zastanawiajcie się i sięgajcie po powyższe pozycje!

0 Comments