Logo
Dzisiejsze gatunki filmowe
17 Gru 2018

Dzisiejsze gatunki filmowe

Post by admin

To, jak w dzisiejszych czasach prezentuje się kino jest bardzo silnie modyfikowane wraz z biegiem czasu. Można śmiało powiedzieć, iż gatunki filmowe na dziś dzień ulegają mocnym przekształceniom. Z czego to wynika? Z większych możliwości, a także z tego, że występuje bardzo wiele nowinek technologicznych, pozwalających na ciągły, bezustanny rozrost kina. Przedstawimy poniżej natomiast kilka informacji na temat tego, jak wygląda na dziś dzień klasyfikacja nadrzędnych gatunków filmowych i na czym się ona opiera.

Po pierwsze, niewątpliwie trzeba stwierdzić, że gatunki filmowe po prostu są dziś bardzo często modyfikowane i ulegają przeobrażeniom. Wzajemnie wpływają na siebie, mieszają się ze sobą, przenikają, ale też krzyżują i w ten sposób tworzą się specyficzne gatunki pokrewne sobie, czy hybrydy. Warto podkreślić również, że w dzisiejszych czasach dostrzega się proces wielorakiego kombinowania z łączeniem różnorodnych konwencji, a wszystko to odbywa się w sferze jednego filmu. Jest to nieco bardziej rozwinięta forma niż na etapie, gdy kino dopiero co zaczynano tworzyć. Musimy jednakże podkreślić, że wielokrotnie takie modyfikacje gatunków filmowych po prostu mają jaskrawe formy, stając się oryginałem nie do podrobienia i unikatową formą, jaka automatycznie od razu przechodzi do historii.

Taka cecha, warto ją określić mianem hybrydowości gatunków, bazuje natomiast na tym, że czasem się miesza, owszem, ale nie oznacza to, iż kino na dziś dzień jest odarte z tradycyjnych form – nic bardziej mylnego. Nadal te zwyczajowe gatunki filmowe cieszą się ogromną popularnością i stanowią swego rodzaju podstawę, w oparciu o którą tworzone są określone filmy.

0 Comments