Jest nam niezmiernie miło zaproponować pierwszy w Polsce przegląd filmów ANIME ze słynnego japońskiego Studia Ghibli, założonego przez legendarnego Hayao Miyazakiego. Podczas Przeglądu pragniemy przede wszystkim zaprezentować klasyczne i kultowe filmy, które nigdy wcześniej nie były prezentowane w Polsce na dużym ekranie. Wśród tych filmów pojawią się docenione na całym świecie: MÓJ SĄSIAD TOTORO, LAPUTA – PODNIEBNY ZAMEK oraz NAUSICAÄ Z DOLINY WIATRU.
Program Przeglądu uzupełnią znane już z ekranów kin: RUCHOMY ZAMEK HAURU (nominacja do Oscara® 2006), OPOWIEŚCI Z ZIEMIOMORZA oraz SPIRITED AWAY – W KRAINIE BOGÓW, który otrzymał w 2003 roku Oscara® za Najlepszy Pełnometrażowy Film Animowany. Wszystkie te filmy świetnie charakteryzuje stwierdzenie - MAGIA W CZYSTEJ POSTACI, bo anime to coś więcej niż filmy, to „niepohamowane obrazy”(Man-Ga w wolnym tłumaczeniu),które tworzą świat dziwnej piękności i tajemnicy,która czyha na widza w każdym
PRZEGLĄD W NOWYCH MIASTACH!
WIELKI POWRÓT PRZEGLĄDU DO WARSZAWY W DNIACH 4 – 9 GRUDNIA
kadrze. Każdy z filmów, oprócz walorów artystycznych, posiada niezwykłe wartości wychowawcze i płynie z nich życiowa nauka zarówno dla młodych, jak i dorosłych widzów. Wszystkie tytuły zaprezentowane będą w wersji oryginalnej z polskimi napisami (z wyjątkiem SPIRITED AWAY – W KRAINIE BOGÓW – ten z dubbingiem).
Przegląd odbędzie się w następujących miastach: GORĄCO ZAPRASZAMY DO NABYCIA W KASACH KIN KARNETÓW, UPRAWNIAJĄCYCH DO OBEJRZENIA WSZYSTKICH SZEŚCIU FILMÓW W RAMACH PRZEGLĄDU. CENA JEDNEGO KARNETU WYNOSI 48 zł.
UWAGA! ILOŚĆ KARNETÓW OGRANICZONA, PO WYCZERPANIU PULI KARNETÓW ZAPRASZAMY DO NABYCIA W KASACH KIN BILETÓW NA POSZCZEGÓLNE FILMY (ceny biletów według obowiązującego w danym kinie cennika).